Türksat 4A Güncel Frekans Listesi

TÜRKSAT 4A OTOMATİK TARAMA FREKANSLARI

Türkiye ve Avrupa’dan TÜRKSAT TANITIM (12380 V SR:27500 FEC:3/4) 
Türkiye ve Orta Asya’dan TURKSAT PAKET (12423 H SR:30000 FEC:5/6) 
Frekans bilgilerini uydu cihazınıza manuel arama bölümünden giriniz ve ve şebeke arama "network search" açık ya da kutuuğu işaretleyip taratınız. Uydudaki bütün kanallar cihazınıza eklenecektir. Eğer uydu cihazınız şebeke aramayı desteklemiyorsa aşağıdaki frekansları manuel girerek yayınları izleyebilirsiniz.


Cihazınız eski tip ise ve otomatik taramayı desteklemiyorsa; güncel frekans listesinin tamamı için aşağıdaki linki ziyaret ediniz.

Türksat Güncel Duyuru

Türksat A.Ş. hizmet kalitesinin artırılması kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde, mevcut şebeke arama frekanslarına (Türkiye ve Batı kapsama alanı için 12380 V SR:27500 Türkiye ve Doğu kapsama alanı için 12423 H SR:30000) yeni frekanslar eklendi.
Bu yenilik kapsamında şebeke tarama hizmetinden faydalanmak için, bulunduğunuz kapsama alanına göre aşağıdaki tabloda verilen herhangi bir frekans kullanılabilecektir. Uydu alıcısının “Kurulum” veya “Ayarlar” menüsünden, “Tek Kanal Arama alt menüsünde, “Uydu” kısmında “Türksat 42° E” ve Türksat Ankara Paket parametrelerini manuel olarak girilerek,  “Şebeke Arama” (Network Search) açık seçilmelidir. Otomatik tarama sonucunda, güncel kanal bilgileri uydu alıcınıza eklenmektedir.
Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcılarında ise yeni frekanslar otomatik olarak güncellenmekte olup herhangi bir ayar yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

Kaynak Link: https://www.turksat.com.tr/tr/haberler/nit-frekans-degisiklikleri-yapildi